Tento rozcestník byl sestaven tak, aby sdružoval dostupné informace z dálkové detekce stavu atmosféry. Zejména z družicových snímků a pozemních radarových dat. Každý z odkazů poskytuje data z jiných zdrojů a přináší aktuální data s různým rozlišením a periodicitou snímků. Každý si tak může vybrat relevantní informace dle vlastního zájmu či potřeb.
Aplikace určená k detalní analýze počasí a jeho předpovědi na nejbližší hodiny (nowcasting). Aplikace zobrazuje měřená data (radarové odrazy, blesky, staniční měření) i analýzy a předpovědi odvozené z těchto dat pomocí několika nowcastingových systémů (INCA_CZ, COTREC_CZ, MERGE). Aplikace zároveň dokáže filtrovat takzvaná virga - srážky, které se vyskytují v oblačnosti, ale nedopadnou na zemský povrch - a zobrazuje je s menší saturací barev.
Aktuální snímky sloučených radarových informací z České radarové sítě CZRAD (z radarů Brdy-Praha a Skalky) a bleskových dat sítě Blitzortung.org. Nejsou-li data z některého radaru dostupná, je neviditelná oblast vyznačena šedou barvou.
Syntéza radarových odrazů zachycující srážky nad velkou částí Evropy. Jsou zde použita data z radarů umístěných v jednotlivých evropských státech: České republice, Slovensku, Německu, Polsku, Francii, Španělsku, Velké Británii, Rumunsku, Švédsku a dalších.
Satelitní data NOAA a EUMETSAT spolu s dalšími radarovými daty srážek pro vybrané země. Ventusky vynikají především originální a přehlednou vizualizací meteorologických dat - například proudění vzduchu.
Snímky z geostacionárních družic EUMETSAT zobrazovaných na stránkách ČHMÚ, jakožto českého zástupce v EUMETSAT. Snímky jsou zaměřené na oblast Evropy.
Družicová data oblačnosti, srážek, teplot, tlaku vzduchu a dalších pro střední Evropu. Projekt odvozuje své jméno od patrona dobrého počasí sv. Medarda, jehož podle legendy ochránil orel svými křídly před nepřízní počasí. Jádro systému tvoří numerický model pro předpověď počasí WRF konfigurovaný na dvou vnořených doménách s horizontálním rozlišením 9 km a 3 km. Projekt je domovem v Ústavu informatiky Akademie věd České republiky.
Originální snímky polárních družic NOAA - National Oceanic and Atmospheric Administration zprostředkované ČHMÚ. Hlavním meteorologickým přístrojem na palubě družic NOAA je skenující radiometr, označovaný AVHRR (Advanced Very High Resolution Radiometer).