Povodňový plán obce Větřkovice



Hydrologické údaje

Základní údaje o vodních tocích na území obce Větřkovice

Přehled vodních toků a jejich správců na území obce Větřkovice a v jejím okolí naleznete v mapové prohlížečce v dotazovatelné vrstvě "Vodní toky".

Nejvýznamnější vodní tok, z hlediska povodňového ohrožení, na území obce Větřkovice je Husí potok. Číslo hydrologického pořadí 2-01-01-0810-0-00. Husí potok pramení na plochém rozvodním hřbetu severně od Větřkovic v nadmořské výšce 515 m. Celková délka toku činí 21,5 km, povodí má plochu 143,2 km2. Jedná se o málo až středně vodnou oblast s velmi malou retenční schopností, se silně až velmi silně rozkolísaným odtokem. Husí potok ústí zleva do Odry u Pustějova v nadmořské výšce 238,3 m. Až po Fulnek protéká Husí potok údolím středně zahloubeným v členitém reliéfu Heřmanovické vrchoviny. Průměrný průtok u ústí činí 0,82 m3/s.

Podélný sklon vodního toku Husí potok

 

Vodní toky na území obce Větřkovice

Základní údaje o vodních dílech na území obce Větřkovice

Přehled vodních děl na území obce Větřkovice naleznete v mapové prohlížečce v dotazovatelné vrstvě "Vodní díla".
Na území obce Větřkovice se nachází 5 vodních nádrží a 1 sedimentační nádrž, které významnou měrou mohou ovlivnit průběh povodně. Jedná se především o soustavu tří rybníků nacházející se na levostranném přítoku Husího potoku v severní části obce. Přímo na Husím potoce se těsně před vstupem do intravilánu obce nachází retenční nádrž, která slouží při ochraně před povodní. Poldr pak nalezneme severozápadně od zemědělského podniku.